FORGOT YOUR DETAILS?

Projektas „Neringos sporto mokyklos trenerių kvalifikacijos kėlimas“, kuri įgyvendina Neringos sporto mokykla bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Pagerintos sąlygos aukštiems sportiniams pasiekimams ir fiziniam aktyvumui Neringoje

2020 m. - 2021 m. įgyvendintas „Neringos sporto mokyklos trenerių kvalifikacijos kėlimas“, kurio vykdytojas Neringos sporto mokykla bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Neringos sporto mokyklos sporto specialistai kėlė kvalifikaciją 11 ilgalaikių kursų ir seminarų. Pirmiausia šiame projekte nustačius kiekvieno specialisto anglų lygį buvo sutarta jį pagerinti bent vienu lygiu ir aktyviai dalyvauti intensyviuose anglų kalbos kursuose. Šis pagerinimas padėjo geriau bendradarbiauti tarptautiniu lygiu tobulinant sportininkų meistriškumą ir analizuoti specializuotą užsienio literatūrą. Vėliau specialistai gilino žinias specializuotuose subalansuotos mitybos, laikysenos biomechanikos ir korekcijos, funkcinių treniruočių, viešojo kalbėjimo, emocinio intelekto lavinimo, pirmosios pagalbos sportuojančiajam ir sporto psichologijos mokymuose. Mokymus vedė itin aukštos kvalifikacijos sporto specialistai, dėstytojai - praktikai, kurie padėjo kurti naujus funkcinius pratimus sporto šakoms, plėtoti kūrybiškumą sporto programų planavime, inovatyvių formatų taikymo srityje. Taip pat pagerintas psichologinių metodikų ir sportininkų psichologinių įgūdžių ugdymo strategijų taikymas. Projekto metu parengtos naujos fizinio aktyvumo ir atnaujintos esamos sporto programos.

„Neringos sporto mokyklos specialistų komanda padeda jauniesiems sportininkams užimti aukštas prizines vietas respublikinėse varžybose. Džiaugiuosi, kad įgiję dar daugiau žinių kokybiškai plėtos Neringos gyventojų fizinį aktyvumą ir sportinį parengimą. Jų pasiryžimas mokytis ir keistis įkvepia siekti dar daugiau.“– teigia Neringos sporto mokyklos direktorius Norbertas Airošius.

 

Sporto programų atnaujinimas nuotolinio mokymosi laikotarpiu

2020 m. sporto treneriams ypatingai intensyvus laikotarpis, kai siekiama palaikyti fizinį aktyvumą ir siekti sporto rezultatų mišraus ir nuotolinio mokymo laikotarpiais. Besikeičiantys vaikų ir jaunimo poreikiai, ugdymo situacija paskatino įgyvendinti unikalų trenerių kvalifikacijos kėlimo projektą ir plėtoti fizinio aktyvumo ir sporto programas Neringos savivaldybėje.

Pirmiausia šiame projekte gerinamos trenerių anglų kalbos kompetencijos, kad jie galėtų mokytis užsienio kursuose, bendradarbiauti tarptautiniu lygiu tobulinant sportininkų meistriškumą, skaityti specializuotą užsienio literatūrą bei suprasti vaizdo įrašus anglų kalba. Pavyzdžiui, šį mėnesį net du nuotolinius seminarus buriavimo treneriams ves vienos stipriausių Optimist rinktinių treneris iš Italijos, kuriame būtina anglų kalba.

Vėliau treneriai gilins žinias specializuotuose mitybos, sporto duomenų analizės, laikysenos biomechanikos ir korekcijos, funkcinių treniruočių, viešojo kalbėjo ir emocinio intelekto lavinimo mokymuose.

Keičiamės dėl savo mokinių ir siekiame, kad pradedantiesiems sportuoti būtų smagu ir būtų pagerintas jų fizinis aktyvumas, o vėliau pasirinkusiems buriavimo ar orientavimosi sporto šaką siekiame teikti aukščiausio lygio mokymą Baltijos šalyse.

Kasmet didiname naujų sportinių jachtų skaičių, įvedėme RS FEVA klasę, kartu su partneriais atnaujinome edukacines erdves sportininkams bei naujas orientavimosi trasas Kuršių nerijoje. Sporto srityje, kaip ir kitose ugdymo srityse reikalingos naujos inovatyvios veiklos formos ir sprendimai. Džiaugiuosi, kad mūsų specialistai įgys dar daugiau žinių ir kokybiškai plėtos Neringos gyventojų fizinį aktyvumą ir sportinį parengimą. Jų pasiryžimas mokytis ir keistis įkvepia siekti dar daugiau.“ – teigia Neringos sporto mokyklos direktorius Norbertas Airošius.

Projektas „Neringos sporto mokyklos trenerių kvalifikacijos kėlimas“, kuri įgyvendina Neringos sporto mokykla bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Biomechanikos ir skausmų prevencijos žinių gilinimas
 
Neringos sporto mokyklos specialistai gilina laikysenos biomechanikos ir nugaros skausmo valdymo žinias. Savo žiniomis ir naudojamomis metodikomis dalinosi vienas geriausių šios srities specialistų - Žygimantas Liužinas.
 
Kartu analizavome įvairias laikysenos korekcijos situacijas, sudarėme individualizuotus planus ir pritaikėme naujausias metodikas. Džiaugiamės, kad galėsime padėti tėveliams siekti jaunųjų sportininkų taisyklingos laikysenos ir suteikti tikslingų konsultacijų Neringos sporto mokyklos treniravimosi salėje.
 
TOP